BOTOX Gdańsk i Rumia

Botox: BOCOUTURE / AZZALURE – Skuteczny sposób na wygładzenie zmarszczek i leczenie dolegliwości – odkryj jego tajemnice!

Toksyna botulinowa, znana także jako Botox, jest popularnym zabiegiem medycyny estetycznej, który polega na blokowaniu połączeń między nerwami a mięśniami. Dzięki temu nie dochodzi do skurczu mięśni twarzy, a tym samym nie powstają zmarszczki mimiczne, takie jak kurze łapki, lwia zmarszczka czy poziome linie na czole. Stosowanie Botoxu może również prowadzić do powolnego wygładzania zmarszczek statycznych (utrwalonych) podczas regularnych zabiegów.

Warto zaznaczyć, że Botox ma również zastosowanie w medycynie w leczeniu różnych schorzeń, takich jak np. zez, choroby neurologiczne związane z nadmiernym napięciem mięśniowym (migrena), bruksizm czy nadmierna potliwość. W takich przypadkach stosuje się bardzo niewielkie ilości toksyny botulinowej, które nie mają wpływu poza rejon, w którym zostały podane.

Efekt działania Botoxu pojawia się do 14 dnia od zabiegu i utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy.

Co musisz wiedzieć o BOTOXIE

cost of the treatment area

koszt zabiegu
1 okolica 650 zł, 2 okolice 900 zł, 3 okolice 1200 zł

treatment time area

czas zabiegu
10-20 min

anesthesia area

znieczulenie
maść znieczulająca (opcjonalnie)

number of treatments area

liczba zabiegów
1

intervals of area

odstępy
minimum 3mc

area of area

obszar
twarz

BOTOX – przebieg zabiegu

Podczas zabiegu lekarz wstrzykuje niewielką ilość preparatu w odpowiednie miejsca na twarzy. Cała procedura trwa zazwyczaj około 15-20 minut i może być powtarzana nie częściej niż co 3 miesiące.

Zalecenia po zabiegu:

  • W ciągu 4 godzin po zabiegu należy unikać pochylania głowy w dół oraz leżenia.
  • Unikać masażu i ucisku w miejscach wstrzyknięć.
  • Nie stosować nagrzewania na okolicę poddaną zabiegowi przez 2-3 dni po zabiegu.

BOTOX – efekty zabiegu

Zabieg Botox, oparty na toksynie botulinowej, jest popularnym i skutecznym sposobem na redukcję zmarszczek mimicznych oraz poprawę wyglądu skóry. Oto główne efekty, jakie można zaobserwować po przeprowadzeniu tego zabiegu:

Zmniejszenie zmarszczek mimicznych

Botox działa na mięśnie twarzy, powodując ich rozluźnienie i tym samym redukcję zmarszczek mimicznych, takich jak kurze łapki, lwia zmarszczka czy zmarszczki poprzeczne na czole.

Wygładzenie zmarszczek statycznych

Regularne stosowanie Botoxu może prowadzić do stopniowego wygładzenia zmarszczek statycznych, czyli utrwalonych, będących efektem długotrwałego działania mięśni twarzy.

Poprawa owalu twarzy

Botox może być stosowany również w celu poprawy owalu twarzy, na przykład przez podniesienie opadających kącików ust.

Leczenie bruksizmu

Botox może być wykorzystywany do leczenia bruksizmu, czyli nadmiernego ściskania i zgrzytania zębów, poprzez osłabienie mięśni żwaczy.

Redukcja nadpotliwości

Botox może być stosowany również w celu redukcji nadmiernej potliwości, na przykład w obrębie dłoni, stóp czy pach, poprzez zablokowanie sygnałów nerwowych odpowiedzialnych za aktywację gruczołów potowych.

Leczenie migreny

Botox może przynosić ulgę pacjentom cierpiącym na migrenę, gdyż potrafi zmniejszyć napięcie mięśniowe i związane z tym bóle głowy.

Poprawa jakości skóry

Botox może wpłynąć na poprawę ogólnej jakości skóry, gdyż jego działanie na mięśnie twarzy może przyczynić się do poprawy krążenia, a tym samym do lepszego nawilżenia i odżywienia skóry.

Warto zaznaczyć, że efekty zabiegu Botox są przemijające i utrzymują się zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy. Aby utrzymać osiągnięte rezultaty, zaleca się powtarzanie zabiegu zgodnie z zaleceniami lekarza.


Wskazania do zabiegu z użyciem BOTOXU

Zmarszczki mimiczne – górna część twarzy

Zabieg z użyciem Botoxu doskonale radzi sobie ze zmarszczkami mimicznymi w obrębie górnej części twarzy, takimi jak kurze łapki, zmarszczki poprzeczne czoła, lwia zmarszczka (zmarszczki pomiędzy brwiami) czy zmarszczki królicze (w obrębie górnej części nosa).

Zmarszczki palacza – wokół ust

Botox może być stosowany w celu zredukowania zmarszczek palacza, które powstają wokół ust na skutek długotrwałego palenia papierosów.

Bruksizm – przerost mięśni żwaczy

W przypadku bruksizmu, czyli nadmiernego przerostu mięśni żwaczy wywołanego nieświadomym zaciskaniem szczęki, Botox może przynieść ulgę i złagodzić objawy.

Nadpotliwość – dłoni, stóp, pach

Botox jest skutecznym rozwiązaniem dla osób cierpiących na nadpotliwość dłoni, stóp czy pach, która może utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Bóle migrenowe – redukcja bólu

Zabieg z użyciem Botoxu może pomóc w redukcji bólu migrenowego, przynosząc ulgę pacjentom cierpiącym na ten rodzaj bólów głowy.


Przeciwwskazania do zabiegu BOTOX

Zanim zdecydujesz się na zabieg Botox, warto skonsultować się z lekarzem specjalistą, który dokładnie oceni Twoją sytuację i doradzi, czy jest to odpowiednia metoda dla Ciebie.

Choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mięśniowego

Zabieg Botoxu jest przeciwwskazany dla osób cierpiących na choroby takie jak miastenia gravis czy zespół Lamberta-Eatona, które przebiegają z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mięśniowego.

Nadwrażliwość na składniki preparatu

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również nadwrażliwość na składniki preparatu, co może prowadzić do reakcji alergicznych.

Stosowanie niektórych leków

Stosowanie niektórych leków, takich jak aminoglikozydy, chinolony, penicylamina, cyklosporyna, tubokuratyna, pankuronium, galamina, sukcynulocholina, linkomycyna, tetracyklina czy polimyksyna, może być przeciwwskazaniem do zabiegu. Ważne jest odczekanie okresu do 1 tygodnia od ich odstawienia przed przystąpieniem do zabiegu.

Miejscowe infekcje skóry

Przeciwwskazaniem do zabiegu są również miejscowe infekcje skóry, które mogą wpłynąć na proces gojenia po zabiegu.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak wystarczającej dokumentacji dotyczącej bezpieczeństwa stosowania Botoxu w ciąży oraz okresie laktacji, zabieg jest przeciwwskazany dla kobiet w tych okresach życia.


Często zadawane pytania na temat BOTOXU

Czy zabieg Botox jest bolesny?

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu Botox?

Czy zabieg Botox jest bezpieczny?

Czy Botox powoduje utratę ekspresji twarzy?

Czy po zabiegu Botox mogą wystąpić efekty uboczne?

Czy można łączyć Botox z innymi zabiegami medycyny estetycznej?

Czy Botox jest odpowiedni dla każdego?

Jak umówić się na zabieg BOTOX w Gdańsku i Rumi?

Jeżeli zainteresował Cię innowacyjny zabieg z użyciem BOTOX, zapraszamy do naszych gabinetów medycyny estetycznej w Gdańsku i Rumi. Aby umówić się na konsultację i zabieg, prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub skorzystanie z formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej.

Dr Magdalena Cadko

Recepcja: 511 605 160

gabinet@drcadko.pl

Nie czekaj!

Zadbaj o swoje spojrzenie i odzyskaj młodzieńczy wygląd dzięki Nucleofii Soft Plus Eyes!

Gabinet w Rumi

Łąkowa  24 A/1
Rumia

Gdańska Klinika Urody

ul. Stara Stocznia 2/2
Gdańsk

Komentarz eksperta

Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między nerwami a mięśniami. Wówczas nie dochodzi do skurczu mięśni np. twarzy a w konsekwencji nie powstają zmarszczki mimiczne (czyli takie zmarszczki, które generują się w trakcie ruchów mięśni jak kurze łapki, lwia zmarszczka czy poziome linie na czole). Kolejnym efektem jest powolne wygładzanie zmarszczek statycznych (czyli utrwalonych) w trakcie regulernego leczenia botoksem.

Zobacz co myślą o nas nasi klienci

Lukasz Kl
Lukasz Kl
21/12/2022
Pani doktor cierpliwie odpowiiada na każde pytanie, wykazując się dużą wiedzą i rzetelnością.
Sandra Modrzejewska
Sandra Modrzejewska
16/12/2022
Profesjonalne, indywidualne podejście do klienta, idealnie dobrane kosmetyki po zabiegach, pełen profesjonalizm. Do tego piękny i dobrze wyposażony gabinet. Gorąco polecam!
Olga Przychodzen
Olga Przychodzen
15/12/2022
Doktor Cadko to najlepszy wybór. Fantastyczne wyczucie i kontakt z pacjentem, a efekty zabiegów przeszły najśmielsze oczekiwania moje i mojej Mamy.
Nikita I
Nikita I
09/12/2022
dobre
Zula Chadaj
Zula Chadaj
09/12/2022
Polecam!! Pełen profesjonalizm!
Agata Ejnik
Agata Ejnik
08/12/2022
Pani Doktor to prawdziwa profesjonalistka! Bardzo cieszę się ,że trafiłam na taką osobę! Ogrom wiedzy.
dorota gacek
dorota gacek
02/12/2022
Zabiegi u dr Catko to gwarancja najwyższej jakości. To 100% profesjonalistka. Ma świetny kontakt z klientem. Odpowiada na nurtujące pytania, natomiast w trakcie wykonywania zabiegu informuje o bierzących czynnościach. To jedyny lekarz z medycyny estetycznej, któremu w pełni ufam. Stawia na pierwszym miejscu na naturalny wygląd. Serdecznie polecam. Ja przyjeżdżam do Pani dr z drugiego końca Polski.

Nie zwlekaj, już dziś zdecyduj się na rewolucyjne rozwiązanie, jakim jest Botox! Zadbaj o swój młodzieńczy wygląd i pozbądź się niechcianych zmarszczek. Zapraszamy do naszych gabinetów medycyny estetycznej w Gdańsku i Rumi, gdzie specjalista z wieloletnim doświadczeniem pomoże Ci osiągnąć wymarzone rezultaty. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez formularz na stronie, aby umówić się na konsultację i zacząć swoją przemianę. Ciesz się gładką, promienną skórą już dziś!

Chcę umówić się na zabieg!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz umówić się na zabieg – zapraszam Cię do kontaktu.

Do zobaczenia!